“DasDas”TA BU HAFTA: YENİ OYUNLAR ve ÖZEL KONSER

İstanbul’un Batı Ataşehir’deki yeni sanat noktası “DasDas” her hafta farklı tiyatro oyunlarını ve konserleri sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor.

28 Eylül akşamı, bu sezon “DasDas” prodüksiyonu olarak izleyici karşısına çıkacak ilk oyun olan “Çok Satanlar”, prömiyerini “DasDas Sahne”de gerçekleştirecek. Ünlü TV dizisi House of Cards’ın yazarları arasında yer alan Laura Eason’ın kaleminden çıkan oyunun yönetmenliğini Volkan Yosunlu üstleniyor. A. Tansu Taşanlar ve Oya Unustası’nın rol aldığı “Çok Satanlar” bizi güncel soru(n)larımızla baş başa bırakarak internet çağında mahrem olanın sınırlarının bulanıklaşmasını ve çağa ayak uydurmak diye nitelendirilen kariyer odaklı hırsları sorgulatacak. “Çok Satanlar” 29 Eylül akşamı tiyatroseverlerle yeniden buluşacak.

29 Eylül akşamı ise “DasDas Sahne” özel bir konsere ev sahipliği yapacak. Koray Candemir ve Harun Tekin’in sevdikleri şarkıları çalıp seyircilerle evlerindeymiş gibi muhabbet ettiği, hep kapalı gişe devam eden “Şakalı Akustik”, 360 derece açılı meydan sahne farkıyla izleyicilerle buluşacak.

“DasDas”ta geçtiğimiz sezon kapalı gişe oynanan ve bu sezonun da açılış oyunu olan “Joseph K” 30 Eylül’de bir kez daha sahnede olacak. Kafka’nın “Dava” adlı eserinden uyarlanan oyunda Mert Fırat, Didem Balçın, Onur Dilber ve Özgün Aydın rol alıyor. Oyunda Joseph K. Franz Kafka’nın yüz yılı devirmesine rağmen zaman aşımına uğramayan Dava’sının yeniden görülmesi için modern dünyanın labirentlerine bırakılıyor.

3 Ekim’de “Açık Mikrofon Stand-Up” gecesinde BKM Mutfak’ın 6 komedyeni 2 perdeye bölünmüş bir şekilde 10’ar ve 15’er dakikalık performansları ile “DasDas Performans Sahnesi”nde yer alacaklar. Açık mikrofon stand-up kültürünün Türkiye ayağı olarak sunulan gösteri, izleyicilerde tiryakilik yaratacak.

4 Ekim Çarşamba akşamı, ilk albümleri “Eski Dostum Tankla Gelmiş” ile edindiği geniş hayran kitlesini ikinci albümleri “Rüyalarda Buruşmuşuz” ile pekiştiren Adamlar grubu DasDas’ta sahne alacak. Vokal ve gitarda Tolga Akdoğan, elektrik gitarda Emre Malikler, bas gitarda Can Aydemir ve davulda Berkan Tilavel‘den oluşan Adamlar, özellikle dinamik performanslarıyla tanınıyor ve pek çok müzikal türü Türkçe sözlerle bir araya getirerek kompakt bir müzik deneyimi sunuyor.

Sezonun yeni DasDas prodüksiyonu olan bir diğer oyunu “Çirkin” ise prömiyerini 5 Ekim tarihinde yapacak. Ünlü Alman oyun yazarı Marius von Mayenburg’un kara komedisinde yönetmenliği İbrahim Selim üstleniyor. Edip Tepeli, Gizem Erdem, Volkan Yosunlu ve Ali Yoğurtçuoğlu’nun rol aldığı “Çirkin” insan bedeninin bir nesneye dönüştüğü, güzellik kavramının sosyal bir takıntı halini aldığı ve her şeyin satılık olduğu vahşi modern dünyadan sesleniyor. Bu dünyada yolunu kaybeden bireyi absürt bir bakış açısıyla ele alan oyun, kimlik konusuna ironik ve bir o kadar da seyirlik bir yorum getiriyor.

5 Ekim gecesi ise genç müzisyenlerden oluşan Yoko grubu DasDas’ta sahneye çıkacak. R&B, soul, funk, pop ve rock’n roll tarzlarının birleştiren Yoko, Ekim ayı boyunca her Perşembe gecesi izleyicilerle DasDas’ta buluşacak.

“DasDas” biletleri Biletix’te satışta!

Bilet Satış: www.biletix.com

Detaylı Bilgi: www.dasdas.com.tr

 

28 Eylül Perşembe 21.00 Çok Satanlar (Prömiyer)
29 Eylül Cuma 21.00 Çok Satanlar
29 Eylül Cuma 21.00 Şakalı Akustik
30 Eylül Cumartesi 16.00-20.30 Joseph K.
3 Ekim Salı 21.00 Açık Mikrofon Stand-Up
4 Ekim Çarşamba 22.30 Adamlar
5 Ekim Perşembe 20.30 Çirkin (Prömiyer)
5 Ekim Perşembe 22.30 Yoko

 

DasDas’ı Takip Etmek için:

www.facebook.com/dasdasistanbul

www.twitter.com/dasdasistanbul

www.instagram.com/istanbuldasdas

 

Basın İletişim:

İletişim Deposu

Zümrüt Burul                                               İrem Tümer

Tel: 0536 486 63 66                                   0543 761 25 01

zumrutburul@iletisimdeposu.com        iremtumer@iletisimdeposu.com