“CLEAN CLEAN WITH GREEN”

İngilizce Çocuk Tiyatrosu

EKİM 2017 PROGRAMI

 “CLEAN CLEAN WITH GREEN”

NEREDE ve NE ZAMAN OYNUYORUZ?

Nerede: Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi

Ne Zaman: 14 Ekim 2017 Saat 13:00

BMKM Gişe Tel: 0216 418 95 49

Biletler: biletiva.com ve BMKM gişesinde!

Bilet Fiyatı: 20 TL ( 2. Kadıköy Tiyatro şenliği Kapsamında 25 TL yerine 20 TL)

OYUN DETAYLARI NELERDİR?

ÖZET

Üçgen, Kare ve Daire adlı şekil temizlikçiler aynı anda bir parkı temizlemeye gelirler ve kimin o parkın asıl temizlikçisi olduğuna ve parkı kimin temizleyeceğine bir türlü karar veremezler. Sonunda akıllarına bir fikir gelir. Bir yarışma düzenlemeye karar verirler. Bu yarışmayı kazanan parkın gerçek temizlikçisi olacaktır. Ancak bu yarışmayı üçü de kazanınca işler yeniden karışır. Şekiller sonunda parkın aslında hepimizin ortak yaşam alanı olduğuna karar verir ve parkı hep birlikte temizlemeye karar verirler. Sonunda kazanan dostluk olur.

NEDEN İZLEMELİYİM?

Oyun, şekiller ve yiyecekler temaları üzerinden okul öncesi ve ilköğretim müfredatına uygun olarak hazırlanmış olup, konu itibariyle dostluk, arkadaşlık ve paylaşma değerlerini de barındırarak çocuklara çevre temizliği bilincini kazandırmayı amaçlar. İnteraktif yapıya sahip bu oyun çocukların İngilizce konuşarak aktif olarak oyuna katılmalarını sağlamasının yanı sıra İngilizce diline ilgilerini de arttırır.

KÜNYE

YAZAN: Tuğba GÜDÜCÜ POYRAZ     YÖNETEN: Mustafa POYRAZ

OYUNCULAR: Nurten İNAN, Barkın SARP, Pınar EFE,   MÜZİK: Orhan Enes KUZU   KOREGROAF: Pınar EFE

AFİŞ: Erhan CİHANGİROĞLU     PEDAGOG: Gizem ÇİMİK

 

“JOEY’S ADVENTURES”

NEREDE ve NE ZAMAN OYNUYORUZ?

Nerede: Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi

Ne Zaman: 14 Ekim 2017 Saat 15:00

BMKM Gişe Tel: 0216 418 95 49

Biletler biletiva.com ve BMKM gişesinde!

Bilet Fiyatı: 25 TL

OYUN DETAYLARI NELERDİR?

ÖZET

Kahramanımız sevimli fil Joey ailesini kaybeder ve onları aramak için yollara düşer. Ailesinin bir hayvanat bahçesine kapatıldığını düşünen Joey, oradaki bekçiyi bir türlü atlatamaz. Maalesef ki kötü kalpli bekçi onu diğer hayvanlar gibi bir kafese kilitler. Sürpriz bir çıkış yolu bulan Joey, yeni arkadaşlar edinerek ailesini aramaya devam eder. Bakalım karşılaştığı zorluklar sonucunda kahramanımız ailesini bulabilecek mi?

 

NEDEN İZLEMELİYİM?

Oyunumuz içerik olarak aile teması üzerinden aile sevgisini; paylaşma ve yardımlaşma davranışları üzerinden de arkadaşlığın önemini vurgulamaktadır. Anlatım dili itibariyle İngilizce ile yeni tanışmış minik arkadaşlarımızın kolaylıkla anlayabileceği okul öncesi seviyesine de hitap eden bu danslı, müzikli ve eğlenceli oyunumuzu keyifle izleyeceksiniz. Çocuklarımız, kahramanımızın sorularını cevaplayarak ona yardım edecek ve bu şekilde oyuna interaktif olarak da katılmış olacaklar.

KÜNYE

YAZAN: Tuğba GÜDÜCÜ POYRAZ     YÖNETEN: Mustafa POYRAZ

OYUNCULAR: Nurten İNAN, Barkın SARP, Pınar EFE   MÜZİK: Orhan Enes KUZU    KOREGROAF: Pınar EFE

AFİŞ: Erhan CİHANGİROĞLU     PEDAGOG: Gizem ÇİMİK

 

TİYATRO FİL İLETİŞİM BİLGİLERİ

Tel: 0 553 135 94 64

Mail: info@tiyatrofil.com

Web: www.tiyatrofil.com