Sezonun Son “Palto”su 26 Mayıs Cuma Günü Talimhane Tiyatrosunda sahneleniyor.

Şimdiye kadar üç binden fazla seyirciye ulaşan oyun Sivas, Ankara, İzmir, Antalya, Eskişehir, Mersin ve İstanbul’un her iki yakasında da oynamıştı. Şükrü Veysel Alankaya’nın oyunlaştırarak tek kişilik performans halinde sergilediği “Palto” sahnelendiği her şehirde ayakta alkışlanıyor. Eğer sizde bu oyunu seyretmek istiyorsanız 26 Mayıs Cuma günü saat 20.30’da oynanacak oyun için şimdiden yerinizi ayırtın.

Rezervasyon için; 0212 238 85 09

Oyunun biletleri; Talimhane Tiyatrosu gişesinde ve www.tiyatrolar.com.tr’de..

 

“Kahkahayla Gözyaşı Arasındaki Sosyal Sınıf Çelişkisi ve Aşk” alt başlıklı oyun, Nikolay V. Gogol’ün “Palto” öyküsünden oyunlaştırılmıştır. Yaşadığı dönemin Rusya’sının soğuğunu, kötülüklerini, çarpıklıklarını, gülünç durumlarını sergileyen Gogol’ün, olanca özverisiyle edindiği paltosunu çaldıran küçük bir memurun (Akakiy Akakiyeviç’in) üzüntüden ölmesini anlatan “Palto”su…

  

” Bir Palto, biliyorum size delice gelecek ama hava o kadar soğuktu ki, soğuk ciğerimi bile donduruyordu… Raton, kaston, ayı, kedi, tilki, sonra hermin, bütün bu derileri insanlar kendi derilerinin üstüne koyuyorlar. Gerekli olmayan bir şeye sahip olmak. Çok güzel! Aferin! Ama ne güzeldir onlara dokunmak, okşamak, yumuşacık…” 

 

OYUNUN KÜNYESİ

Tek perde, 60′

Oyunlaştıran ve Oynayan: Şükrü Veysel Alankaya

Müzik Düzenleme: Merve Akyıldız

Ses ve Işık Kumanda: Fatih Dağıdır

Işık Tasarım: Uğur Çağlayan

Grafik Tasarım: Mehmet Dağlar

Asistan: Öğeday Çakır

Yaş Sınırı: 9+

 

Tanıtım Filmiwww.youtube.com/watch?v=mjQ_p-kU_Do

Bilet almak için: www.tiyatrolar.com.tr/etkinlik/palto

 

Oyun İşleri

www.oyunisleri.com