“TOY İSTANBUL”DA TİYATRO DOLU BİR HAFTA DAHA BAŞLIYOR!

İstanbul’un yeni sanat merkezi “TOY İSTANBUL” bu hafta 4 farklı oyunu sahnesinde ağırlayarak tiyatroseverlerle buluşturacak.

TOY İSTANBUL sahnesi 22 Şubat Çarşamba akşamı İmer Özgün ve Tuğçe Yolcu’nun sahne aldığı, Siyah Beyaz ve Renkli Tiyatro’nun çağımızın korkusu “Zenofobi”yi sorgulayan oyunu “Yuva”yı ağırlayacak. Serap Matyaş ile Uğur Biçer’in rol aldığı Umut Burçin Gülseçgin’in yönetmenliğini üstlendiği, kadın – erkek ilişkilerini irdeleyen Ingmar Bergman filminden uyarlama “Bir Evlilikten Sahneler” ise 23 Şubat Perşembe akşamı izleyicilerle buluşacak.
 24 Şubat Cuma akşamı ise biletleri kısa sürede tükenen, yılın en dikkat çeken oyunlarından “Kaplan Sarılması” TOY İSTANBUL” sahnesinde olacak. Kemal Hamamcıoğlu’nun yazdığı, Şebnem Bozoklu veKerem Fırtına’nın başrollerinde yer aldığı Bahar Kerimoğlu yönetmenliğindeki TOY Prodüksiyon oyunu“Kaplan Sarılması” teknolojiyle iç içe geçmiş hayatlarımız ve yalnızlıklarımızı bir kadının trajikomik hikayesi üzerinden sorgulatıyor.
 Hafta sonunda ise yönetmenliğini Meltem Cumbul’un yaptığı, 10 farklı karakterin tüm sınıf farklılıklarını yok ederek cinselliğe dair normları Freud’un teorileriyle mercek altına aldıkları “BLU” ile buluşacak izleyiciler. Arthur Schnitzler’in “Der Reigen” isimli eserinden David Hare tarafından uyarlanan oyun 25 Şubat Cumartesi ve 26 Şubat Pazar günleri sahnede olacak.