İLİŞKİLER “AYRILIK”TA SORGULANIYOR!

Sevinç Erbulak ve Fırat Tanış’ın görkemli oyunculuğuyla bir komedi fırtınasına dönüşen “Ayrılık” oyunu; ilişkilere dair kahkaha yüklü bir sorgulama… Behiç Ak’ın kaleme aldığı, sezonun en iddialı komedisi “Ayrılık”; 22 Şubat Çarşamba akşamı Semaver Kumpanya’da, 23 Şubat Perşembe akşamı Profilo Kültür Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşacak.

 Behiç Ak mizahının en belirgin izlerini taşıyan “Ayrılık”, Tiyatroevi tarafından sahneye konuyor. 2000 yılında Prof. Dr. Semih Çelenk ve Hamit Demir önderliğinde kurulan, önceki yıl Fırat Tanış’ın da bünyesine dahil olduğu Tiyatroevi; yaratıcı, çağdaş ve çağına tanıklık eden çalışmalar ortaya koymayı amaçlıyor.

 Sevinç Erbulak ve Fırat Tanış’ın birlikte rol aldığı “Ayrılık”; boşanmış bir çiftin ayrıldıktan bir yıl sonra bir araya gelmesiyle giriştikleri, evlilik ve ayrılık süreçlerinin ironik ve gülmece yüklü bir sorgulaması… İkili hayata, budalalıklarımıza, sevimliliklerimize dair eğlenceli, sıcak bir güldürü olan “Ayrılık”ın her anı, birilerimizin hayatında yaşadığı anlarla örtüşüveriyor. Sahnedeki insanlar bize bir anda çok tanıdık geliyor, ama sonra biz bu hataları hiç yapmamışız, yapmazmışız gibi onların budalalıklarına, şaşkınlıklarına gülüyoruz.

 Yönetmenliğini Prof. Dr. Semih Çelenk’in üstlendiği “Ayrılık”; budalalık ve uyumsuzluklar üzerine kurulu, çok sıradan olanın içindeki tuhaflığa büyüteç tutan, izleyicisini şaşırtan, kucaklayan, onun zekasını önemseyen bir komedi. Oyun, bu mizah büyütecinden kendi hayatımızı gözleme imkanı veriyor: Herşeyi o kadar çok konuşuyor ve tartışıyoruz ki, ağız tadıyla bir omlet bile yiyemiyoruz.

Sahne tasarımını Başak Özdoğan’ın, ışık tasarımını Emrah Sürücü’nün, müziklerini Ebruli Muharrem’in, afişini Emre Duygu’nun yaptığı “Ayrılık”ın fotoğraflarını ise Dilan Bozyel çekti.

“Ayrılık”, 22 Şubat 2017, Çarşamba akşamı Semaver Kumpanya-Çevre Tiyatrosu’nda, 23 Şubat 2017, Perşembe akşamı ise Profilo Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Başlama saati 20:30 olan oyunların biletleri, salonların gişelerinde ve Biletix’te!