Berko İlaç Çocuk Tiyatrosu’na Uluslararası Ödül

30 yılı aşkın sürBERKO COCUK TIYATROSU logoedir “Sağlıklı Yarınlara” vizyonuyla insan sağlığına katkı sağlamayı amaçlayan Berko İlaç, Berko Çocuk Tiyatrosu projesi ile Junior Chamber International (JCI) tarafından düzenlenen II. Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri (ICSR Awards) kapsamında “Kültür ve Sanat” kategorisinde ödüle layık görüldü.Dünya çapında 128 ülkede faaliyet gösteren genç liderlerin bir arada bulunduğu küresel bir platform olan “Junior Chamber International (JCI)”ın bu yıl ikincisini düzenlediği “Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri (ICSR) Awards)” sahiplerini buldu. Berko İlaç, “Berko Çocuk Tiyatrosu” sosyal sorumluluk projesi ile “kültür ve sanat” kategorisinde ödüle layık görüldü.

6 Aralık 2016 Salı akşamı Saint Michel Fransız Lisesi Tarihi Jeanne D’arc Sergi ve Konser Salonu’nda, JCI Kültür ve Fireffly Magazin işbirliği ile gerçekleşen ödül töreninde Berko İlaç’ın ödülünü, Berko İlaç Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurumsal İletişim Direktörü Eylem Beran aldı. Yurt dışından ilginin de yoğun olduğu geceye; kamu kurum başkanları ve temsilcileri, ulusal ve uluslararası STK başkanları, ilgili akademisyenler ve şirketlerin ilgili birim yöneticileri katılım gösterdi.

Berko Çocuk Tiyatrosu, Birleşmiş Milletler Kalkınma Hedefleri ile Uyum Gösteriyor. Kurumların sosyal sorumluluk projelerini tanıtmak ve iyi uygulamaları ödüllendirmek için düzenlenen yarışmada, Birleşmiş Milletler’in kalkınma hedefleri ile uyumlu projeler öncelikli olarak değerlendirildi. Berko İlaç, Berko Çocuk Tiyatrosu projesi ile Birleşmiş Milletler’in kalkınma hedeflerinden biri olan “kültür ve sanat” kategorisinde ödül aldı.

Sanata ve Topluma Katkı Sağlıyor

Topluma ve sanata katkı sağlayan projeler üreten Berko İlaç, bu yaklaşımından yola çıkarak Berko Çocuk Tiyatrosu’nu kurdu. Berko Çocuk Tiyatrosu, çocukların sosyal gelişimine katkı sağlamayı, çocukların ve ailelerinin sanat gelişimine aracı olmayı ve sağlıklı beslenmenin önemi hakkında toplum bilinci oluşturmayı hedefliyor. Şimdiye kadar 27 ayrı sahnede toplam 50 oyun olarak sahnelenen Berko Çocuk Tiyatrosu, çocuklara ve onların ailelerine ücretsiz olarak ulaşıyor ve ulaşmaya devam ediyor. İlk olarak seyircisiyle 2014-2015 sezonunda buluşan Berko Çocuk Tiyatrosu’nun ilk oyunu “Berfu’nun Rüyası”, Türkiye’de bütün iller kapsamında okullarda, belediyelerde, kültür merkezlerinde ve çeşitli sahnelerde oynanıyor. Deniz Yeşil Mavi’nin yönetmenliğini yaptığı “Berfu’nun Rüyası” tek perdelik gösterimde; Aykut İspir, Çağla Buldak, Deniz Özbay, Mukaddes Kurmuş, Gamze Özyol ve Cihan Ayhan rol alıyor.

 

Daha fazla bilgi için:

Fidan Akur | FidanAkur@berko.com.tr | Tel: 0 216 456 65 70 (Dâhili 335)

Berko Çocuk Tiyatrosu Hakkında

Sosyal sorumluluk projelerine önem veren Berko İlaç’ın bu alandaki önceliği, topluma ve sanata katkı sağlayan projeler üretmektir. Berko İlaç bu yaklaşımdan yola çıkarak Berko Çocuk Tiyatrosu’nu kurmuştur. İlk olarak seyircisiyle 2014-2015 sezonunda buluşan Berko Çocuk Tiyatrosu’nun ilk oyunu “Berfu’nun Rüyası”, Türkiye’de bütün iller kapsamında okullarda, belediyelerde, kültür merkezlerinde ve çeşitli sahnelerde çocuklara ve ailelerine ücretsiz bir şekilde ulaşmıştır ve ulaşmaya devam etmektedir. Berko Çocuk Tiyatrosu ile çocukların sosyal gelişimine katkı sağlamak, çocukların ve ailelerinin sanat gelişimine aracı olmak ve sağlıklı beslenmenin önemi hakkında toplum bilinci oluşturmak amaçlanmaktadır. “Berfu’nun Rüyası” üç sezondur 27 ayrı sahnede toplam 50 oyun olarak sahnelenmiştir. Deniz Yeşil Mavi’nin yönetmenliğini yaptığı “Berfu’nun Rüyası” tek perdelik gösterimde; Aykut İspir, Çağla Buldak, Deniz Özbay, Mukaddes Kurmuş, Gamze Özyol ve Cihan Ayhan rol almaktadır. Çocuklar tarafından büyük ilgi ve beğeniyle karşılanan oyunda, yemek yeme ile arası iyi olmayan ve sağlıklı beslenme konusunda gıda takviyesi alması gereken küçük bir kız çocuğunun bir gece gördüğü rüya anlatılmaktadır.

Berko İlaç Hakkında

Ecz. Berat Beran tarafından 1970’li yıllarda eczane eczacılığıyla başlayan ve 1984 yılında Berko İlaç ve Kimya Sanayi Ltd. Şti. olarak ilaç sanayindeki yerini alan Berko İlaç, toplum sağlığını geliştirmek için çalışmaya ve üretmeye devam etmektedir. Piyasada olmayan yenilikçi ürünleri sektöre ve Türk tıbbına kazandıran Berko İlaç, aynı zamanda geliştirdiği kaşık formu gibi pek çok yenilikçi pazarlama uygulamalarıyla da ön plana çıkmaktadır. 2015 yılı satışları 19 milyon kutu ve 105,3 milyon TL şeklinde olan Berko İlaç’ın 2016 yılı hedefleri ise 22,6 milyon kutu ve 142,7 milyon TL olarak planlanmaktadır. Berko İlaç, 60 ürünü, 550’ye yakın çalışanı ve toplamda 10 bin metrekare kapalı alanı olan 2 üretim tesisiyle son yılların en hızlı büyüyen firmasıdır. 11 bin metrekare kapalı alana sahip 3. üretim tesisinin inşaatı devam etmektedir. / www.berkoilac.com.tr

Junior Chamber International (JCI) Hakkında

Junior Chamber International (JCI), dünya çapında 128 ülkede, 5.000 şubesi ve 200.000’i aşkın üyesiyle faaliyet gösteren genç liderlerin bir arada bulunduğu küresel bir platformdur. JCI’ın projelerini ve aktivitelerini destekleyen milyonlarca mezunu bulunmaktadır. “Aktif gençler için önde gelen küresel network olmak” vizyonuna odaklanan JCI üyeleri, “Gençlerin yetişmesi için fırsatlar sunarak toplumun pozitif gelişimine katkı sağlamak” misyonunu gerçekleştirmek için çalışmaktadırlar.