TUBA ÜNSAL PRODÜKSİYON’UN İLK OYUNU  “İSİMSİZ YILDIZ” TİYATROSEVERLERLE BULUŞUYOR!

 

 tuba-unsalTuba Ünsal Prodüksiyon’un ilk oyunu “İsimsiz Yıldız”; Kasım ayında İstanbul ve İzmit’te tiyatroseverlerle buluşuyor! Romanyalı yazar Mihail Sebastian’ın kaleme aldığı, yönetmenliğini Kayhan Yıldızoğlu’nun üstlendiği “İsimsiz Yıldız”da; Tuba Ünsal, Yiğit Pakmen, Melda Narin Güler, Hafız Sengir, Sertaç Ataç ve Kayhan Yıldızoğlu rol alıyor.

 Tuba Ünsal Prodüksiyon ilk tiyatro projesi olarak; Mihail Sebastian’ın ülkesinde en çok oynanan ve aynı zamanda sinemaya da uyarlanan oyunu “İsimsiz Yıldız”ı sahneye koyuyor. Prömiyerini ekim ayında gerçekleştiren oyunun yönetmenliğini ise usta bir isim, Kayhan Yıldızoğlu üstleniyor. Mücevherleri ile gökyüzü arasında bir seçim yapması gereken, aşk ve cesaretsizliğin yıkıcı tezatlığında bir karar vermek zorunda kalan Mona’nın hikayesini anlatan oyunda; Tuba Ünsal, Yiğit Pakmen, Melda Narin Güler, Hafız Sengir, Sertaç Ataç ve Kayhan Yıldızoğlu birlikte rol alıyor.

 Hikaye; monoton bir hayatın sürdüğü bir kasabanın, arada bir geçen ekspres dışında pek de bir yaşanmışlık belirtisi göstermeyen tren istasyonunda başlar. Özgürlüklerden ve hayal kurmaktan yana olan ve maaşıyla geçinmekte zorlanan öğretmen Bay Marin’in, bir astronomi kitabına 22.000 ley ödemesi herkesi şaşkına çevirmiştir. İstasyonda bu konu tartışılırken geçmekte olan gece ekspresinden inen, gizemli bir kadını Bay Marin evinde misafir eder. Sabahın olmasını beklerlerken Marin bir sırrını bu gizemli kadınla, Mona ile paylaşır. Kimsenin bilmediği, daha önce keşfedilmemiş bir yıldız bulmuştur; artık yalnızca Marin ve Mona’nın bildiği isimsiz bir yıldız… Mona’nın, izini sürüp onu bulan kumarbaz eski sevgili Grig’in gelmesiyle işler karışır.

Ali Yalaz’ın Türkçeleştirdiği, yönetmen yardımcılığını Melda Narin Güler ve Yiğit Pakmen’in üstlendiği oyunun dekor tasarımı Tuba Erdem’e, ışık tasarımı Cem Yılmazer’e ait. Afişlerine, dünyaca ünlü grafik sanatçısı Emrah Yücel’in imza attığı oyunun afiş fotoğraflarını ve kısa tanıtım videosunu başarılı fotoğrafçı Mehmet Turgut çekti. “İsimsiz Yıldız”ın kostüm danışmanlığını ise, dünyaca ünlü stil danışmanı ve blogger Matthew Zorpas üstlendi.

“İsimsiz Yıldız”; 4 Kasım 2016, Cuma akşamı Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde, 8 Kasım 2016, Salı akşamı Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde, 15 Kasım 2016, Salı akşamı Caddebostan Kültür Merkezi’nde (CKM), 21 Kasım 2016, Pazartesi akşamı Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde, 28 Kasım 2016, Pazartesi akşamı ise İzmit Sabancı Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Başlama saati 20:30 olan oyunlara ait biletler; Biletix’ten ve salonların gişelerinden temin edilebilir.

Bilgi için:         facebook.com/isimsizyildiz

twitter.com/YIsimsiz

instagram.com/isimsizyildiiz