10. SEZONUNDA TİYATROADAM’DAN NÂZIM HİKMET’İN ÇARPICI ESERİ; “İVAN İVANOVİÇ VAR MIYDI, YOK MUYDU?”!

 Tiyatro omime-attachmentyunu, Nâzım Hikmet’in çarpıcı eseri “İvan İvanoviç Var mıydı, Yok muydu?”, Kasım ayında da tiyatrosevelerle buluşmaya devam ediyor! Emrah Eren yönetmenliğinde, Tiyatroadam yorumu ile sahnelenen oyun; erdemleri ve otoritesi arasında sıkışmış bir insanın, her çağda karşılaşılan değişiminin/dönüşümünün yarı tatlı öyküsünü anlatıyor.

Tiyatroadam’ın 10. sezonunda sahneye koyduğu ve prömiyerini Ekim ayında gerçekleştirdiği oyun “İvan İvanoviç Var mıydı, Yok muydu?” Kasım ayında da hız kesmeden sahnelenmeye devam ediyor.

“İvan İvanoviç Var mıydı, Yok muydu?”,  Rusya’nın taşra kasabasında geçer. Petrof, insanlara kâğıtlardan çok inanan, kasabanın en sorumlu, mevki sahibi amiridir. Dürüst, yardımsever, iyi bir insan olan Petrof’u bütün kasaba halkı sevip saygı duymaktadır. Peki ya otorite? Petrof otorite sahibi midir? Erdemleri ve otoritesi arasında sıkışmış bir insanın, her çağda karşılaşılan, çok tanıdık, hatta başımıza gelebilecek değişiminin/dönüşümünün yarı tatlı öyküsüdür bu… Trajik, komik, hipnotik bir öykü… Peki, ama bu öyküde “İvan İvanoviç Var mıydı, Yok muydu?”

Yönetmenliğini Emrah Eren’in yaptığı oyununun, dekor ve kostüm tasarımında Barış Dinçel, ışık tasarımında Yüksel Aymaz, hareket düzeninde Esra Yurttut imzası var. Oyuncu kadrosunda ise Aşkın Şenol, Baransel Gürsoy, Bmime-attachment-1erk Yaygın, Deniz Özmen, Fatih Koyunoğlu, Gökhan Azlağ, Pınar Tuncegil yer alıyor.

“İvan İvanoviç Var mıydı, Yok muydu?”,  2 Kasım 2016, Çarşamba akşamı ve 9 Kasım 2016, Çarşamba akşamı Ortaköy Afife Jale Sahnesi’nde, 11 Kasım 2016, Cuma akşamı Kozyatağı Kültür Merkezi’nde, 16 Kasım 2016, Çarşamba akşamı Ortaköy Afife Jale Sahnesi‘nde, 18 Kasım 2016, Cuma akşamı Kadıköy Halk Eğitim Merkezi‘nde, 21 Kasım 2016, Pazartesi akşamı Akatlar Kültür Merkezi’nde, 23 Kasım 2016, Çarşamba akşamı ve 30 Kasım 2016, Çarşamba akşamı Ortaköy Afife Jale Sahnesi‘nde izlenebilir. Başlama saati 20:30 olan oyuna ait biletler; Biletix’ten ve sahneleneceği salonların gişesinden temin edilebilir.Bilgi için:  www.biletix.com  www.tiyatroadam.com

Adres: Caferağa Mah. Mühürdar Cad. Mataracı Han No:14 D:3 Kadıköy/İstanbul

Tel:      (0216) 414 26 76 – 0507 116 18 18