İSTANBUL’UN KÜLTÜREL HALK FESTİVALİ

  • Vakıf-LogoGelenekten geleceğe uzanan kültür mirası “Kukla Gösteri Sanatı”,  dünyada da yükselen trend!
  • UNESCO Kültürel Miras Taşıyıcısı Unvanlı Usta Kukla Sanatçısı Cengiz Özek’in Genel Sanat Yönetmeni olduğu 19. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali, 13-30 Ekim 2016’da dünyanın en iyi kukla gösterilerini İstanbul’a getiriyor.
  • Cengiz Özek (İstanbul Karagöz Kukla Vakfı Başkanı), Bengü Bilik (BEZE Group Kurucu & Başkan) ve ekibiyle el ele verdi.
  1. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali “İstanbul’un Kültürel Halk Festivali” etkinliği olarak Türkiye ve Bölge çapında tanıtıp pazarlanıyor.

“Gelenekten Geleceğe” sloganıyla hayata geçirilecek ve 17 gün sürecek Uluslararası Kukla Festivali’ne farklı şehirlerden ve ülkelerden seyirci olarak çeşitli yaş gruplarından ziyaretçi gelmesi planlanıyor.

  • RESMİ AÇILIŞ: Uluslararası İstanbul Kukla Festivali’nin Resmi Açılışı 13 Ekim 2016 Perşembe

Her yıl dünyanın dört bir yanından geniş katılımla gerçekleşen Uluslararası İstanbul Kukla Festivali, bu yıl 19. kez perdelerini açarak 13-30 Ekim tarihlerinde sanatseverlerle buluşacak. Festivale katılan ekipler, pek çok kukla oyunu, film gösterimi ve workshop çalışması yapacak.

19. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali’nde Almanya, Fransa, Hollanda, Hong Kong, İspanya, İtalya, Kore, Romanya, Rusya, Şili, Tayvan ve Türkiye seçkin kukla gösterileriyle yer alıyor. Bu yıl festivalde oyunların haricinde film gösterimleri ve workshoplar da yapılacak. Böylece gençlere ve çocuklara kukla sanatı öğretilmesi ve yeni kukla ustaları yetiştirilmesi hedefleniyor.

Uluslararası İstanbul Kukla Festivali ilk günden bugüne 46 ülkeden 48 ekibi 50 gösteri ile İstanbul’da sanatseverlerle buluşturdu. Dünyada yükselen trend olan görsel sanatların en önemlisi olan kukla, eğlencenin yanı sıra bireyler arası diyalogu geliştirmek için kullanılan bir iletişim metodu haline de geldi.

Dünyaca ünlü kukla ustalarının gösterileri 19. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali kapsamında kültür merkezleri, tiyatro sahneleri, üniversite salonlarında ve halkla iletişimin en önemli merkezlerinden olan AVM’lerde gerçekleşecek.

Hedef Kitle

  • Uluslararası İstanbul Kukla Festivali’ne dünyanın dört bir yanından davet edilen en başarılı kukla gösterileri her yaştan insana hitap ediyor

 

Kurumsal Destek İmkânı

  • Bu yıl İstanbul’un “Kültürel Halk Festivali” olarak 19’uncusu gerçekleşecek Uluslararası Kukla Festivaline kurumsal markalardan proje destekçisi önerileri de yoğunlaşmakta. BEZE Group’un proje ekibince sponsorluk görüşmeleri ulusal ve global markalarla sürdürülüyor.
  • “19. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali”, devletlerarası ilişkilerin ötesinde kültürel alışverişin daima halkları birbirine yaklaştırmasının başarılı bir örneği…