Berko Çocuk Tiyatrosu’ndan 23 Nisan’a Özel Gösterim

Berko İlaç, “Berfu’nun Rüyası” oyununu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın düzenlediği “32. Çocuk Şenliği” kapsamında 23 Nisan UluBerkosal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda minik tiyatroseverler ile buluşturuyor.

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın bu yıl 32’ncisini düzenlediği “Çocuk Şenliği”, 19 Nisan’da başlıyor. Berko İlaç, “Berfu’nun Rüyası” oyununu 23 Nisan Cumartesi günü İstanbul Şehir Tiyatroları Ümraniye Sahnesi’nde saat 14.00’da ücretsiz olarak çocuklarla buluşuyor.

Bugüne kadar 13 farklı sahnede ücretsiz olarak çocuklarla bir araya gelen “Berfu’nun Rüyası” oyunu, yıl boyunca çeşitli sahnelerde sergilenmeye devam edecek.

Nisan Ayı Oyun Takvimi

 

Tarih Saat Yer
19 Nisan Salı 10.00 Atatürk Kültür Merkezi Bedia Muhavit Sahnesi
19 Nisan Salı 12.00 Atatürk Kültür Merkezi Bedia Muhavit Sahnesi
23 Nisan Cumartesi 14.00 İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Ümraniye Sahnesi
30 Nisan Cumartesi 14.00 Kağıthane Hamidiye Gençlik Merkezi

Daha fazla bilgi için:

Fidan Bayraktar | FidanBayraktar@berko.com.tr | Tel: 0 216 456 65 70 (Dâhili 335) | 0 549 760 79 50

“Berfu’nun Rüyası” Hakkında

Berfu; ailesine, özellikle babasına çok düşkün sevgi dolu bir çocuktur. Yemek yeme ile arası iyi olmadığından sağlıklı beslenme konusunda gıda takviyesi alması gerekmektedir. Bu konuda inatçı olan Berfu’yu babası bir gece uyumadan önce türlü diller dökerek ikna etmeye çalışır. Berfu tam ikna olmuşken uykusuna yenik düşer ve gördüğü rüyasının peşine takılır. Gizemli yolların sonunda şifalı suların hapsedildiği, ağaçların su bulmak için ayaklandığı, iyi yürekli canavarların küstürüldüğü, babaların çocuklarından ayrı düşürüldüğü, kötülerin hâkimiyet kurmaya çalıştığı mutsuz bir diyarda; Berfu rüyasının kahramanı olmaya karar verir. Tıpkı babasının da gerçek hayatta kendi kahramanı olması gibi… Ve rüyasının kahramanı olan Berfu kendi hayatında da kahraman yolunda ilerlemek için sevdiklerinin yardımıyla sağlıklı bir şekilde beslenmek zorundadır. Çünkü gidilecek yolun uzunluğu bunlara bağlıdır.

Berko Çocuk Tiyatrosu Hakkında

Sosyal sorumluluk projelerine çok önem veren Berko İlaç’ın bu alandaki önceliği, topluma ve sanata katkı sağlayan projeler üretmektir. Berko İlaç, bu yaklaşımından yola çıkarak 27 Mart 2015’te Berko Çocuk Tiyatrosu’nu kurmuştur. Berko Çocuk Tiyatrosu’nun ilk oyunu “Berfu’nun Rüyası” ücretsiz olarak ve Türkiye’de bütün iller kapsamında; okullarda, belediyelerde, kültür merkezleri ve çeşitli sahnelerde çocuklarla buluşmaktadır. Berko İlaç, Berko Çocuk Tiyatrosu’yla çocukların sosyal gelişimine katkı sağlamayı, çocukların ve ailelerinin sanat gelişimine aracı olmayı ve sağlıklı beslenmenin önemi hakkında toplum bilinci oluşturmayı amaçlamaktadır.