ERGÜN DEMİR: STAKHANOV GİBİYİM!

Geçtiğimiz yıl Mayıs’ta bir dans yarışmasından aldığı davetle Arjantin’e giden dans sonrasında tiyatroda oynayan ve 10 aydır Buenos Aires’te yaşayan oyuncu Ergün Demir’le bundan sonra yapacaklarını konuştuk.

Melike BİRGÖLGE

ZZZZZZZZZZ ERGÜN DEMİRErgün Demir’in; bundan 10 ay önce 45 yaşında ilk kez tanıştığı dans, provalar, hemen her hafta canlı yayında sergilediği performanslar, katıldığı televizyon programları, dergi kapakları, Fransızca ve İngilizce ana diliyken katıldığı canlı yayınlarda, Türkçe’yi duyurmak ve kültürümüzü tanıtmak için ısrarla Türkçe konuşması, samimiyeti, afetlerde – protestolarda onların yanında, onlardan biri gibi oluşu yüzbinlerce Arjantinli ve Latin Amerikalının onu sevmesine sebep oldu.

Buenos Aires’te, oyuncuya gösterilen bu yoğun rağbete ve alakaya şahit olmak güzeldi doğrusu. Ve oyuncunun bu sevgisine, başarısına bir Türk olarak gururum kabardı, damarlarımdaki kan daha bir coşkuyla aktı.

00000000000000007 aylık dans maratonu sonrasında Carlos Paz’da; Marcianos En La Casa komedi oyunuyla tiyatroda kendini gösterdi. Üstelik İspanyolca konuşarak, gitar çalarak… 2,5 ay, haftada 6 gün her gece iki temsille sahne aldı. Orada da çok yoğun ilgi gördü.

Twitter’de 171.000 takipçisi olan oyuncuyu; insanların gösterdiği yoğun sevgi, Arjantin’de ve Güney Amerika’da, 10 ayda birçokkonuda daha da ön plana çıkardı, ödüllerle taçlandırdı; 32. Estralla de Concert’ ödül töreninde ‘Yılın Yıldızı’ ayrıca ciudad.com da en çok sevilen yabancı, internette en çok tıklanan kişi olarak ödül aldı.

 

Maradona, Arjantin Cumhurbaşkanı yardımcısı Gabriela Michetti gibi insanların evine konuk olan, şu an Arjantin’in en çok izlenen iki kanalından program sunma, birkaç film ve oradaki ünlü bir şarkıcıyla düet single teklifi de alan oyuncu ile bundan sonraki yapacaklarını konuştuk.

STAKHANOV GİBİYİM!

Hayat önünüze güzel şeyler getiriyor. Arjantin’de yedi aylık dans maratonu, sonrasında 2,5 ay tiyatro oyunu, şimdi de ekranda sunuculuk, birkaç film, düet single teklifi… Bunları değerlendirirken neleri göz önüne alıyorsunuz baz olarak?

melike

Kağıtlarınızı dağıtmazsanız, kendinizi geliştirmezseniz, entelektüel bir tembelliğe düşerseniz yerinizde sayarsınız. Hayatta aç bir öğrenci gibi yaşıyorum. Kendinizi hayatınız boyunca öğrenmeye aç biri olarak görüyorsanız işte o zaman ileri gidebiliyorsunuz. Aksi takdirde başarı size gelmez. Bu yüzden geçen yıl Arjantin’den gelen dans yarışması teklifini yarım salise bile düşünmeden kabul ettim. Kaybedecek hiçbir şeyim yoktu. Çünkü öğrenecek çok şey vardı bu alanda. Sadece dansta değil, tiyatroda, oyunculukta, sanatta ve hayatta da… Dans ve tiyatrodan sonra ekranda sunuculuk, düet single, film teklifleri… Gelen tekliflerin en iyisine karar verip, gerçekleştireceğim. Ben karar insanıyım. Bir şeye ‘Tamam’ dedim mi, Stakhanov gibi çalışırım.

 

BAŞARI HAYRANLIK KADAR NEFRET UYANDIRIR!

 “Öğrenmeye meraklı ve aç değilseniz başarı size gelmez” dediniz. Başarı başka neleri getiriyor beraberinde?

 Şunu söyleyebilirim ki; başarılı insana duyulan hayranlık kadar nefret, kıskançlık da duyuluyor. Dünyanın her yerinde böyledir bu, başarı, başarılı insan sevilmez!