Hayal Perdesi Beyoğlu’nun Büyük Başarısı

imparatorluk_kuranlarSelin İşcan tarafından kurulan Hayal Perdesi Beyoğlu, ilk projesi olan Boris Vian’ın “İmparatorluk Kuranlar Yahut Şümürz” oyunuyla Endinburg Fringe Festivali’ne katılmaya hak kazandı.

Prömiyerini 19. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivalinde yapan oyunun yönetmeni, Alexsandr Popovski. Popovksi, Avrupa’nın yetiştirdiği çok başarılı yönetmenlerin başında geliyor. Türkiye’de Tehlikeli İlişkiler, Bir Yaz Gecesi Rüyası ve İmparatorluk Kuranlar Yahut Şümürz oyunlarını sahneye taşıdı. Sahnelediği oyunları tiyatro ödüllerinde büyük başarılar elde etti.

Oyunda Reha Özcan, Selin İşcan, Ayşe Lebriz Berkem, Nihat Alptekin, Tuba Karabey, Selin Tekman rol alıyor.

Hayal Perdesi’nin ilk projesi olan “İmparatorluk Kuranlar Yahut Şümürz”, Selin İşcan’a Yeni Tiyatro Dergisi 3. Emek ve Başarı Ödülleri’nde Yılın En İyi Kadın Oyuncusu ödülünü getirdi.

Bu oyunuyla ekip, dünyanın en önemli tiyatro festivallerinden biri olan Edinburg Fringe Tiyatro Festivali’ne Türkçe oynayarak katılma hakkı kazanan ilk ekip olma özelliğini taşıyor. Hayal Perdesi Beyoğlu’nun oyunu, 5- 18 Ağustos tarihinde sahnelenecek ve oyun biletleri şimdiden satışa çıktı.

https://tickets.edfringe.com/whats-on/empire-builders sitesinden tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.