“31. GENÇ GÜNLER” HAKAN ELBİR VE BENSU ORHUNÖZ KONSERİYLE BAŞLIYOR

Şehir tiyatroları

Şehir tiyatrolarıŞehir Tiyatroları’nın düzenlediği 31. Genç Günler, 9 Mayıs 2015 Cumartesi günü saat 17.00’de Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde Hakan Elbir ve Bensu Orhunöz’ün açılış konseri ile başlıyor. 

9-21 Mayıs 2015 tarihleri arasında dopdolu bir programla seyirciyle buluşacak olan Genç Günler etkinlikleri, Harbiye Muhsin Ertuğrul, Üsküdar Kerem Yılmazer, Üsküdar Musahipzade Celal ve Kadıköy Haldun Taner Sahneleri’nde gerçekleştirilecek. Genç Günler kapsamında; Genç Tiyatro 10 yeni oyun ve 3 dans gösterisi sahneleyecekBu yıl birincisi düzenlenenKonservatuvarlar Buluşması’nda ise 9 oyun yer alacak.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Sahne Dekorları ve Kostüm Bölümü sergisi, İlyas Odman, Okan Patırer ve Ebru Ahunbay yönetiminde 3 hareket atölyesiMurathan Mungan’la gerçekleştirlecek bir söyleşinin yanı sıra Fransa’dan konuk bir tiyatro topluluğu  da oyun sahneleyecek.

Şehir Tiyatroları ve Türk Kadınlar Birliği’nin birlikte düzenlediği 21. Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülü’nün verileceği tören, 14 Mayıs 2014 Perşembe günü saat 19.00’da Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde yapılacak.

Tamamı ücretsiz olan 31. Genç Günler’e tiyatroseverler ve İstanbul’un tüm gençleri davetlidir.