Gaziantep Tiyatro Festivali

gaziantepp tiyatroAmatör tiyatro, para kazanma amacı gütmeyen ve profesyonel olmayan bir tiyatro türüdür.

Amatör tiyatronun en temel özelliği, tiyatro teori ve pratiğinin bir eğitim kurumundan değil, kişinin veya topluluğun kendi istek ve eğilimleri doğrultusunda yaptığı araştırmalardan edinilmesidir.

Gaziantep Üniversitesi Tiyatro  Topluluğu da amatör bir tiyatro topluluğudur. Amatör tiyatro her zaman alternatifi yapmayı hedefler. Dekordan oyunculuğa, yönetmenlikten dramaturgiye, yani bir oyunu sahnelerken her şeyi kendi bünyesinde halleder.

Gaziantep Üniversitesi Tiyatro Oyuncuları Topluluğu (GÜTOT) bu sene 7.Tiyatro festivalini (10-19 Nisan) düzenliyor. Her yıl olduğu gibi yine birçok üniversiteleri ve özel tiyatro ekiplerini ağırlayan GÜTOT’ta oynanacak oyunlar şöyle ;

Fosforlu Cevriye (Gütot) , Gece o kadar kirliydi ki ikisi de kayboldular (Gütot ), Edebi Koca (Gütot) , Otobüs (Gütot ) Shakespeare’in Dolabı (Trakya Üniversitesi Sahne Meydan Tiyatrosu) , Masumiyet ( Ankara Üniv. Etik ) , Hayvanat Bahçesi Masalı (İzmirS’empatiyatro ),  Don Cristobita ile Dona Rosita’nın
Acıklı Güldürüsü (İstanbul Üniv. Sahne Sanatları Bölümü) , 1984 (Kadir Has Üniv. Tiyatro Topluluğu) ,Kel Şarkıcı ( Oyun İstasyonu Tiyatro Topluluğu) , Final ( Başkent Üniv. Tiyatro Topluluğu )

Söyleşi ve Konuklarımız ;

Reha Özcan

Ayşe Lebriz Berkem

Enver Töre

Tiyatro dolu günler geçirmeniz dileğiyle…

Gaziantep Üniversitesi Tiyatro Topluluğu Temsilcisi

Burak Bolat