“UYANIŞ” Şubat ayında da tüm hızıyla İstanbul seyircisiyle buluşuyor

Tiyatro Oyun Bandı’nın “Uyanış” adlı oyunu; 21-22 Şubat Saat: 20:30’da Profilo Kültür Merkezi Salon 2’de ve 27 Şubat Saat: 20:30’da da Moda Duru Tiyatro’da seyircisiyle

buluşmayı tüm hızıyla sürdürecek!…

Yağmur Yağmur tarafından İstanbul’da yeni kurulan tiyatro “OYUN BANDI’nın “UYANIŞ”ı başarılı geçen ilk temsilleriyle basın ve seyircisinin beğenisi ve desteğini kazanarak adından söz ettirmeye devam ediyor…

Eserleri Broadway’de sahnelenen ilk Türk yazar olan Yakup Almelek’in; bu buram buram “İstanbul kokan” oyunu; ilk olarak 2010 yılında Amerikalı tiyatro yönetmeni Annie Ward’un rejisiyle Broadway’in “Theatre Three” tiyatrosunda sergilenmişti.

Ayla, genç bir kızdır. Hayatının ilk yarısını umutsuzlukla dolu, kendini suçlayarak ve yaşamdan kopuk olarak yaşamıştır. On dört yaşında, Adalar vapurundan denize düşmüş, onu kurtaran babası hayatını kaybetmiştir. Bu kazanın getirdiği acıyı yaşamının diğer yarısında da taşımış ve geçirdiği ağır travmanın etkisinden kurtulamamıştır.

Yakup Almelek’in yazdığı ve 11 Aralık 2014’te prömiyer yapan, sonraki temsillerinde de seyircisinin beğenisini toplayan “Uyanış”ı, birçok başarılı tiyatro projesinde imzası bulunan Saydam Yeniay yönetiyor. Proje tasarımını ve proje sanat yönetmenliğini ise; aynı zamanda “Oyun Bandı”nın kurucusu olan Yağmur Yağmur üstleniyor. Eserin dramaturjisi de Saydam Yeniay ve Yağmur Yağmur’a ait. Mapping ve özel ışık teknikleri kullanılarak; görselliği yüksek bir atmosfer yaratılan oyunda, dekor tasarımı Şirin Dağtekin Yenen, ışık tasarımı Murat Özdemir, kostüm tasarımı Dilek Kaplan, müzikler ise Orhan Enes Kuzu imzasını taşıyor.

Oyunda; Özlem Öçalmaz, Alayça Öztürk, Barış Aytaç, Dikmen Seymen, Saydam Yeniay, Kubilay Karslıoğlu, Elçin Hanbay Kaya ve Batuhan Sezer rol alıyor.

“Uyanış”, yepyeni kurgusuyla bir şizofrenin gözünden; geçmiş, bellek, kadın erkek sorunları, aile çatışması, kaza, yazgı, bilinçaltı ve estetik gibi kavramlara değiniyor. İnsan psikolojisine ait önemli ayrıntıların dikkat çektiği oyunda bir tür “masumiyet arayışı” da tiyatro yoluyla su yüzüne çıkıyor.

“Uyanış”,

21-22 Şubat Saat: 20:30’da Profilo Kültür Merkezi Salon 2’de ve 27 Şubat Saat: 20:30’da da Kadiköy Duru Tiyatro’da…

Biletler: BİLETİX ve salon gişelerinde!…

Detaylı Bilgi İçin: Yağmur Yağmur

E-posta: yy.yagmuryagmur@gmail.com

GSM: 0 543 289 02 76